– Zgodnie z zaleceniem ministra, a także mając na uwadze coraz większą liczbę zakażeń, na bieżąco dokonujemy zmian w ochronie dużych zwłaszcza obiektów: handlowych czy biurowych – informuje Beniamin Krasicki, prezes zarządu Polskiego Holdingu Ochrony, odpowiadając na ustalenie, jakie zapadło na ostatnim spotkaniu ministra zdrowia z przedstawicielami Polskiej Rady Centrów Handlowych.

W galeriach handlowych mają być skuteczniejsze kontrole przestrzegania obostrzeń.  – Przede wszystkim nasi pracownicy zwiększyli kontrolę noszenia maseczek w kilku kluczowych miejscach: przy wejściach do obiektów, przy toaletach, windach i bardziej obleganych sklepach, a także tam, gdzie najczęściej  tworzą się kolejki – konkretyzuje Beniamin Krasicki.

Efektem niedawnego spotkania ministra zdrowia z Polską Radą Centrów Handlowych (PRCH) mają być skuteczniejsze kontrole przestrzegania obostrzeń w galeriach handlowych. – Przedstawiciele PRCH zadeklarowali większy nacisk ochrony obiektów na przestrzeganie obowiązku noszenia maseczek, w tym obecność ochroniarzy przy wejściach do galerii i możliwość skorzystania przez klientów z bezpłatnych maseczek. Dziękujemy za tę deklarację – poinformował resort.

 Szefowie centrów handlowych potwierdzają, że trwają rozmowy w ramach Polskiej Radu Centrów Handlowych, dotyczące tego, jakie dla właścicieli i zarządców galerii będą zalecenia działań profilaktycznych w celu ograniczenia czwartej fali pandemii Covid 19 – przyznaje Beniamin Krasicki, prezes zarządu Polskiego Holdingu Ochrony – firmy o ogólnopolskim zasięgu, która chroni m.in. kilka dużych galerii handlowych w kraju. Przyznaje jednocześnie o położeniu dziś znacznie większego nacisku na realizację anty epidemicznych procedur w ochronie.

– Jak wskazują uczestnicy spotkania kierownictwa PRCH z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, teraz, jednym z głównych zadań jest stosowanie zasady DDM czyli Dystans, Dezynfekcja, Maseczka – przekazuje Beniamin Krasicki i relacjonuje, że obecnie pracownicy ochrony, którzy w procesie ciągłym dbają o szeroko pojęte bezpieczeństwo w czasie zwiększonego ryzyka zakażenia Covid-19, sprawdzają, czy wszyscy klienci i pracownicy galerii handlowych noszą maseczki, zachowują odpowiedni dystans oraz nadzorują prawidłowe odkażanie powierzchni często dotykanych typu klamki, poręcze, przyciski w windach.

– Zgodnie z zaleceniem ministra, a także mając na uwadze coraz większą liczbę zakażeń, na bieżąco dokonujemy zmian w ochronie dużych zwłaszcza obiektów: handlowych czy biurowych – mówi prezes Polskiego Hodlingu Ochrony, zaznaczając, że stosowne działania zostały już wdrożone:

– Przede wszystkim nasi pracownicy zwiększyli kontrolę noszenia maseczek w kilku kluczowych miejscach: przy wejściach do obiektów, przy toaletach, windach i bardziej obleganych sklepach, a także tam, gdzie tworzą się najczęściej kolejki – informuje Beniamin Krasicki i wskazuje, że kontrola wzmocniona jest m.in. przez monitoring wizyjny. – Jego pracownicy (operatorzy tego systemu – przyp. red.) w razie potrzeby sygnalizują dokonanie interwencji i komunikują zatrudnionym przez nas osobom w ochronie fizycznej konieczność zwrócenia uwagi wszystkim, którzy znajdują się na terenie obiektu bez masek – relacjonuje prezes zarządu Polskiego Holdingu Ochrony. Wymienia też, w co pracownicy kierowanej przez niego grupy zostali wyposażeni. – W płyny antybakteryjne, elektroniczne bezdotykowe termometry oraz rękawiczki winylowe – Beniamin Krasicki przypomina również, że należąca do kierowanej przez niego Grupy firma Esox dysponuje też folią antywirusową, którą można wyłożyć np. w niewielkich pomieszczeniach, gdzie gromadzi się dużo ludzi (np. w windach lub w toaletach), jak również na powierzchniach często dotykanych (klamki, przyciski wind czy poręczach). – Podczas poprzedniej fali pandemii niektóre centra handlowe wyposażyły w taką folię swoje przestrzenie – wskazuje Beniamin Krasicki. Reprezentuje on liczącą od 250 do nawet 350 tysięcy branżę ochrony, która, jak przyznaje, sporo przeszła przez ostatnie ponad półtora roku. Mowa tu o m.in. zamknięciu wielu obiektów, a także ograniczeniu działalności przez tysiące podmiotów gospodarczych. Były to m.in. efekty spowodowanych pandemią Covid 19 decyzji władz. Stały się one przyczyną trudności wszystkich niemal branż usługowych w ostatnim półtora roku. Wpłynęły one również na zmiany w sektorze ochrony osób i mienia.

– Zdecydowana większość naszej branży stanęła przed koniecznością redukcji posterunków czy po prostu zmniejszenia w tym czasie swojej aktywności – odnosi się do zaistniałej podczas pandemii sytuacji na rynku ochrony Beniamin Krasicki. Był to, według niego, sprawdzian dla tysięcy firm świadczących usługi ochrony w Polsce.

– Mimo ogromnych, obiektywnych trudności, okazaliśmy się na tyle elastyczni, że w dość krótkim czasie dostosowaliśmy się do bieżących potrzeb, poszerzając jednocześnie nasze portfolio – mówi Beniamin Krasicki.

Oprócz „klasycznych” usług związanych z zapewnianiem bezpieczeństwa (ochrona fizyczna, konwoje czy monitoring i zabezpieczenia techniczne), Polski Holding Ochrony dostarcza m.in. pracowników dla sektora budowlanego, zajmuje się też usługami remontowo – budowlanymi, gastronomią, a nawet produkcją męskiej biżuterii. Już wcześniej Grupa miała w swej ofercie sprzątanie, facility management czy administrowanie osiedlami lub obiektami biurowymi i magazynowymi.

– Skorzystanie przez klientów z całych pakietów znacznie obniża ich koszty. Ma to szczególne znaczenie dla administratorów osiedli czy obiektów mieszkaniowych, gdzie dzięki naszemu nowemu rozwiązaniu „WEKTA” jesteśmy w stanie obniżyć aż nawet o 20% czynsz, przy jednoczesnym podniesieniu poziomu bezpieczeństwa i jakości zintegrowanych usług. Poza tym otwarcie się na nowe branże daje nam stabilność, co staje się istotne w takich sytuacjach, jak pandemia, podczas której wiele gałęzi gospodarki zostało zablokowanych – tłumaczy Beniamin Krasicki. Z tego właśnie powodu wyniki Polskiego Holdingu Ochrony za obecny rok zapowiadają się korzystnie.

– Wszystko wskazuje na to, że nasza Grupa przekroczy 150 mln złotych obrotu ze wszystkich swoich rodzajów działalności. Pomimo niewielkiego spadku obrotów z ochrony (ok. 3 – 7%), w porównaniu z poprzednimi latami, Grupa wykazuje większą stabilność ze względu na dywersyfikację biznesową, jeszcze lepsze zarządzanie i znacznie bardziej korzystne wyniki finansowe (obecnie jest to ok. 7 do 8% zysku) – przyznaje Beniamin Krasicki i dodaje, że w Grupie wykrystalizował się wprawdzie niewielki, ale zgrany i profesjonalny zespół menedżerski, doświadczony w czasie kryzysu i pełen wiary w możliwości rozwojowe w Polsce i zagranicą.

– Powracamy do źródeł. Ostatnie doświadczenia pokazują, że umiejętności i kwalifikacje zatrudnionych na każdym poziomie osób to podstawa sukcesu każdej, chcącej iść do przodu i rozwijać się, firmy związanej z ochroną – uważa Beniamin Krasicki.

W swoim podstawowym segmencie, jakim jest ochrona, najważniejszy pozostaje więc człowiek. – Jego działalność, wspierana rozwiązaniami technologicznymi, daje niesamowite efekty i stanowi główną wartość, której oczekuje przytłaczająca większość klientów – podsumowuje Beniamin Krasicki i zapowiada zarówno rozwój organiczny Grupy, jak również przejęcia w wybranych segmentach ochrony. Pandemia przeorientowała bowiem nieco rynek, tworząc nowe specjalizacje, jak również skłoniła mniejsze i średnie firmy do połączenia swoich sił z silniejszymi, dysponującymi większymi możliwościami i uniwersalną infrastrukturą, a przede wszystkim dającymi szersze możliwości rozwojowe. W ostatnim czasie Polski Holding Ochrony kupił i zintegrował kilkanaście mniejszych spółek z przychodami 5 – 10 mln zł rocznie. Jak przyznaje Beniamin Krasicki, kierowana przez niego Grupa przejęła m.in. słabnące firmy po bardzo okazyjnych cenach, i to w różnych częściach Polski, a do tego – z różnymi specjalizacjami w ochronie.

 

Link do materiału żródłowego:  

https://www.propertynews.pl/centra-handlowe/zmiany-w-ochronie-biurowcow-i-centrow-handlowych-kontrole-maja-byc-jeszcze-bardziej-skuteczne,96247.amp