Na co dzień nie zastanawiamy się jak istotne jest zapewnienie odpowiedniej ochrony osobom przebywającym w obiektach handlowych czy w biurowcach. Są jednak osoby, które to drobiazgowo analizują. Gwarancją bezpieczeństwa pracowników oraz klientów galerii handlowych jest zatrudnienie odpowiedniej firmy, czyli takiej, która wie co robi, dysponuje wykwalifikowanymi pracownikami, a także najnowocześniejszymi technologiami, które wspierają jej działania. Dziś, w czasie pandemii, firmy z branży ochrony zyskują nowe kompetencje – m.in. walczą z rozprzestrzenianiem się zakażeń. Taką firmą jest Polski Holding Ochrony, która do bezpieczeństwa podchodzi kompleksowo.

Ochrona w czasie pandemii

W okresie przedświątecznym galerie handlowe tętnią życiem. Nie inaczej jest teraz. Ograniczona liczba osób w sklepie, czy konieczność zachowania wymogów sanitarnych stawiają przed firmami z branży ochrony nowe wymagania. Mimo reżimu sanitarnego ludzie nie rezygnują z zakupów. Dziś w sklepach czy punktach usługowych, pracownicy ochrony poza zagrożeniami związanymi z kradzieżami, mają także na oku sprawdzanie czy klienci przestrzegają zasad bezpieczeństwa. W przypadku, gdy klienci się do nich nie stosują – ochrona interweniuje. Dla dobra nas wszystkich.

Jednak, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo w biurze czy też w sklepie, sama ochrona fizyczna może nie wystarczyć. Miejsca te muszą zostać odpowiednio przygotowane. Dziś ważna jest pewność, że ryzyko zarażenia się koronawirusem w miejscach, w których przebywamy, zostało ograniczone do minimum. Dlatego Polski Holding Ochrony uzupełnia swoją standardową ofertę ochrony osób i mienia o kompleksowe usługi utrzymania czystości.

„Ochrona w obiektach handlowych czy też w biurowcach, dziś staje przed poważnym wyzwaniem. Chronimy już nie tylko przed włamaniami czy kradzieżami. Usługi z zakresu zapobiegania zakażeniom stają się ważną częścią naszej oferty skierowanej do punktów handlowych, małych i większych, a także do biur, w których zdrowie pracowników jest cennym dobrem”. – przekonuje Sebastian Michalkiewicz, Prezes Polskiego Holdingu Ochrony.

3 stopnie do bezpieczeństwa

Oferta związana z utrzymaniem czystości to m.in. kompleksowa dezynfekcja wszelkich powierzchni, która jest pierwszym etapem prac. Usługa polega na chemicznym czyszczeniu pomieszczeń profesjonalnymi i certyfikowanymi środkami dezynfekującymi, dobranymi indywidualnie do specyfiki pomieszczeń. Czyszczenie odbywa się ręcznie oraz przy użyciu metod mechanicznych. Wszystkie prace wykonywane są przez przeszkolonych pracowników, wyposażonych w odpowiednie środki ochrony osobistej i sprzęt. Drugi etap to ozonowanie lub naświetlanie pomieszczeń lampami UV, w celu całkowitej sterylizacji. Usługa ta cieszy się dużym zainteresowaniem szczególnie firm, które chcą zapewnić bezpieczne miejsca pracy swoim pracownikom oraz klientom. Chętnie korzystają z niej także wspólnoty mieszkanie.

Kompleksowo i bezpiecznie

Oferta związana z zapobieganiem rozprzestrzeniania się SARS-CoV2 obejmuje m.in. mycie ciągów komunikacyjnych, okien, mycie oraz konserwację podłóg oraz posadzek wykonanych z różnych materiałów, pranie wykładzin dywanowych i tapicerek meblowych, czy też nakładanie powłok polimerowych. Wszystkie prace wykonywane są w sposób niezakłócający normalnego funkcjonowania czy to centrów handlowych, sklepów czy też biur. Szeroka oferta firmy jest zawsze dostosowywana do indywidualnych potrzeb klienta. Co więcej, oferta sprzątania może także zaskoczyć. „Jedną z cieszących się powodzeniem usług skierowanych do biur, jest wykorzystanie specjalnych folii nakładanych na powierzchnię np. klamek, która powoduje neutralizowanie patogenów i zapobieganie zakażeniom. Ochrona z wykorzystaniem folii może działać nawet kilka miesięcy, co sprawia, że jest tanim i skutecznym środkiem służącym do walki z COVID-19”. – podkreśla Sebastian Michalkiewicz.

Doświadczenie i wiedza

Polski Holding Ochrony dbając kompleksowo o bezpieczeństwo, zapobiega zakażeniom wywoływanym przez między innymi przez bakterie, wirusy czy patogeny. Usługi te wykonywane są dzięki współpracy z renomowanymi dostawcami sprzętu, materiałów eksploatacyjnych oraz środków higienicznych. Gwarantuje to dostęp do profesjonalnych i sprawdzonych technologii. „Zadowolenie naszych klientów jest najważniejsze, dlatego wszyscy pracownicy zaangażowani w pracę u klienta, na każdym szczeblu – czy to brygadzista czy pracownik liniowy – przechodzą obowiązkowe szkolenia oraz weryfikację pod względem wiarygodności i umiejętności niezbędnych na danym stanowisku. Tylko wtedy jako zleceniobiorca, który ponosi odpowiedzialność za swoją pracę, jesteśmy w stanie zagwarantować najwyższą jakość i skuteczność naszych działań”. – przekonuje Prezes Polskiego Holdingu Ochrony.

Materiał oryginalny: Bezpieczni w sklepach i w pracy – co to dziś oznacza? – Polska Times

Źródło: https://polskatimes.pl/bezpieczni-w-sklepach-i-w-pracy-co-to-dzis-oznacza/ar/c14-15344621?fbclid=IwAR0nLIc_6KPcRWlR7F0RB5vafw6OwiIbrVnvWfAFyaePQzHZVTj2f8U72jY